Pobierz formularz do druku:

(wydrukuj, wypełnij, zeskanuj i odeślij lub dostarcz osobiście)

Pobierz formularz który wypełnisz w komputerze i odeślesz mailem

(Pobierz, otwórz, wypełnij, zapisz i odeślij)

Wypełnij formularz https://forms.gle/D8kuFx9da24J8NBT9 żeby przekazać nam dane kontaktowe.


Zasady rekrutacji do Słonecznikowego Przedszkola w Ustce na rok szkolny 2024/2025

do 15 kwietnia 2024 r.trwa rekrutacja do przedszkola – rodzice/opiekunowi prawni składają w sekretariacie dokumenty rekrutacyjne:
– kartę zgłoszenia,
– ankietę na start,
– zaświadczenie o zatrudnieniu rodziców/opiekunów prawnych,
– osoby niebędące obywatelami polskimi dodatkowo muszą złożyć informację o nadaniu numeru pesel
22 kwietnia 2024 r.ogłoszenie listy dzieci przyjętych do przedszkola oraz listy rezerwowej
od 23 kwietnia 2024 r. rekrutacja uzupełniająca

Rekrutacja w trzech prostych krokach:

  • Krok 1 – wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych i złożenie ich w komplecie w sekretariacie przedszkola bądź drogą mailową na adres: ustka@sloneczniki.org.
  • Krok 2 – komisja rekrutacyjna ustala listę dzieci przyjętych do przedszkola
  • Krok 3 – w dniu 22 kwietnia 2024 r. rodzice otrzymują informację telefoniczną lub mailową o przyjęciu dziecka do przedszkola lub wpisaniu go na listę rezerwową do przedszkola według kolejności zgłoszeń. Dzieci z w/w listy zostaną przyjęte do przedszkola w momencie utworzenia się nowych miejsc.

Pierwszeństwo w rekrutacji mają:

  • dzieci z terenu Gminy Wiejskiej Ustka,
  • dzieci rodziców pracujących (wymagane jest zaświadczenie o zatrudnieniu),
  • dzieci uczęszczające do pozostałych naszych placówek,
  • rodzeństwo dzieci uczęszczających do naszych placówek,
  • dzieci, które ukończyły 3 rok życia.

Osoba do kontaktu w sprawie rekrutacji:
Paulina Waleszczyńska
Telefon 794 567 646, mail: ustka@sloneczniki.org

Godziny pracy sekretariatu: 9:00 – 16:00

Rodzicu/opiekunie, dziś krótko opowiemy Ci o drodze jaką wspólnie przejdziemy podczas włączania dziecka do grupy w Słonecznikowym Przedszkolu w Ustce.

Czas, w którym dzieci i ich rodzice przyzwyczają się do przedszkola to adaptacja do nowej rzeczywistości. W tym emocjonującym momencie, w życiu każdej rodziny, zupełnie naturalnie pojawiają się, zarówno u maluchów jak i u dorosłych, lęki separacyjne i związane
z nimi obawy. Adaptacja przebiega różnie, w zależności od doświadczeń i możliwości psychofizycznych dziecka i jego rodziców. Zadaniem kadry Słonecznikowego Przedszkola w Ustce jest wspieranie rodzin w tym okresie.

Jak organizujemy ten czas w naszym przedszkolu?

Adaptacja dzieci w Słonecznikowym Przedszkolu w Ustce to przemyślany i szczegółowo zaplanowany proces, w którym jednocześnie jest miejsce na indywidualne podejście do potrzeb dzieci i ich rodziców. Etapy adaptacji opracowaliśmy opierając się na wiedzy i doświadczeniu naszej kadry. Wyznaczyliśmy 3 etapy adaptacji. Pierwszym etapem jest spotkanie z rodzicami dzieci rozpoczynających przygodę z
przedszkolem. Nauczyciele zapoznają rodziców z przebiegiem adaptacji, a psycholog dzieli się praktycznymi radami jak postępować w tych dniach, jak komunikować się z dzieckiem, jak samemu poradzić sobie z tym w tym trudnym okresie. Zapewniamy rodziców o nasze
współpracy na każdym etapie adaptacji. Zachęcamy do do rozmów z naszymi specjalistami, do dzielenia się obawami, do stosowania naszych rad i wspólnego poszukiwania rozwiązań. Kierujemy się zasadą, że każdy członek naszej wspólnoty inaczej przechodzi proces
adaptacji. Drugi etap adaptacji to pierwsze dni w przedszkolu.

W pierwszym tygodniu nie zostawiamy dziecka na cały dzień w placówce. Pierwszego dnia dzieci przychodzą do naszego przedszkola razem z rodzicami, spędzają tu wspólnie półtorej godziny, poznają placówkę, bawią się w swojej sali, jedzą poczęstunek.
Drugiego i trzeciego dnia adaptacji dzieci zostają już bez rodziców. Przez półtorej godziny spędzają ten czas z kolegami i paniami bawiąc się i poznając wzajemnie. Czwartego i piątego dnia dzieci zostają w przedszkolu dłużej, w zależności od własnych możliwości lub potrzeb rodziców. W tych dniach panie pracujące z dziećmi informują rodziców o funkcjonowaniu dziecka w placówce, udostępniają zdjęcia pokazując jak dzieci spędzają czas. Rodzicu, zaplanuj sobie pierwszy tydzień września tak, aby dziecko było odbierane z placówki wcześniej.

Trzeci etap to funkcjonowanie dzieci w przedszkolu w codziennym trybie. Trudny czas nie kończy się w pierwszych dniach. Kryzysowe momenty mogą się zdarzyć w każdym czasie, niezależnie od długości okresu uczęszczania dziecka do przedszkola. Jesteśmy na to przygotowani. Dzięki współpracy rodziców z naszą kadrą wspieramy dzieci w każdym trudnym dla nich momencie. Adaptacja dzieci starszych, dołączających do grup już funkcjonujących w naszym przedszkolu, zaczyna się od krótszego pobytu w placówce, aby dziecko poznało miejsce, kolegów, nauczycielki i pomału przyzwyczajało się do panujących u nas zwyczajów. Długość adaptacji dostosowujemy do możliwości dzieci. Część z nich po jednym czy dwóch dniach dołącza do codziennego funkcjonowania grupy, inni potrzebują więcej czasu. Indywidualne podejście w tym zakresie jest dla nas podstawą.