Joanna Giebułtowska

DYREKTORKA SŁONECZNIKOWEGO PRZEDSZKOLA

Wspieranie rozwoju dzieci, wsłuchiwanie się w ich potrzeby i patrzenie na świat ich oczami to moja pasja. Jestem ciekawa świata i tę cechę pielęgnuję u moich uczniów.

Edukację wczesnoszkolną z reedukacją ukończyłam ponad 20 lat temu na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od tamtego czasu nieprzerwanie podnoszę swoje kwalifikacje, doskonalę swój warsztat pracy i dojrzewam jako autonomiczny nauczyciel przez doświadczanie kontaktu i dialogu zarówno z młodymi uczniami, jak ich rodzicami, innymi nauczycielami oraz specjalistami pracującymi w szkole.

Ewa Kałka

WYCHOWAWAWCZYNI
ZERÓWKI

NAUCZYCIELKA MIANOWANA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, od niedawna również terapeutką i diagnostą Metody Integracji Sensorycznej według Jane Ayres. Ze Słonecznikowym Przedszkolem jestem związana od 2016 roku. 

Praca z dziećmi jest dla mnie nieustanną przygodą, podczas której uczę się wielu rzeczy, obserwuję i wyciągam wnioski. Swoich uczniów traktuję, jak partnerów we wspólnym odkrywaniu świata. Dlatego w codziennej pracy stawiam na samodzielność i kreatywność. Wierzę, że moje działania pomagają dzieciom w rozwijaniu ich ciekawości;) 

Joanna Wrycza

WYCHOWAWCZYNI
ZERÓWKI

Nazywam się Joanna Wrycza. W 2009 r. ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika o specjalności Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Akademii Pomorskiej w Słupsku. W pracy dążę do bycia nauczycielem twórczym i kreatywnym, który dzięki swoim pomysłom i proponowanym aktywnościom wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. W kontaktach z najmłodszymi opieram się na zbudowaniu atmosfery pełniej zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Niezwykle istotne jest dla mnie kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości.

Paulina Chmielewska

OSOBA WSPOMAGAJĄCA
ZERÓWKI

PEDAGOG


Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 2010 ukończyłam studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz pedagogika społeczna.

Od roku 2016 pracuję z dziećmi w Fundacji Kaszubskie Słoneczniki. Staram się stwarzać miłą i ciepłą atmosferę wśród dzieci, pobudzać ich do działania, by uwierzyły w swoje możliwości i pokonywały trudności, które każdy człowiek w danej fazie rozwoju posiada. Uważam, że bardzo ważne jest chwalenie najmłodszych za najdrobniejsze osiągnięcia, co przyczynia się do budowania ich poczucia wartości. Trzeba dać im czas, by w swoim tempie doświadczały świata, aby mogły wyrosnąć na otwartych ludzi. Od wrzenia 2023 roku pełnię funkcję pedagoga.

Anna Zwolińska – Medwid

WYCHOWAWCZYNI
MOTYLKI

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Cechuje mnie duża wrażliwość i odpowiedzialność. Szacunkiem, troską, opieką otaczam dzieci. Zaangażowaniem wspieram ich rozwój. 

Praca nauczycielki w przedszkolu daje mi przyjemność i satysfakcję. 
Wiem, że każdy, kto na co dzień pracuje z dziećmi, musi zdawać sobie sprawę z tego, iż cierpliwość w tym przypadku jest jedną z najbardziej pożądanych cech charakteru. Im młodsze dziecko, tym więcej takiej cierpliwości i otwartości potrzeba. To cecha, która mnie wyróżnia. 

Liudmyla Żuraw

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA MOTYLKI

Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym jest spełnieniem moich marzeń, a także życiowym powołaniem. Od zawsze chciałam wykonywać ten zawód. Jestem osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Praca z przedszkolakami daje mi możliwość obserwowania ich rozwoju oraz umożliwia zdobywanie nowych umiejętności. Mogę aktywnie wspierać i kształtować maluchy. 
Codziennie doświadczam dziecięcej wdzięczności i satysfakcji. 
Dołożę wszelkich starań, aby dzieci w naszym przedszkolu były szczęśliwe i prawidłowo się rozwijały.

Beata Weidemann

WYCHOWAWCZYNI
PANDY

W moim życiu zawodowym przyszedł czas na zmiany, na to co pozwala mi doświadczać uśmiechu i radości. Praca w przedszkolu to kontakt z drugim człowiekiem – małym, szczerym, wrażliwym i ufnym. To wsparcie, które obecnie jest dla mnie priorytetem. Niesienie pomocy, rozwijanie umiejętności kreatywność i samodzielność dziecka. Dodatkowo mogę obserwować, jak maluchy wykorzystują zdobytą wiedzę, przeze mnie przekazywaną, co jest motorem dla mnie do dalszego działania.

Magdalena Kruk

WYCHOWAWCZYNI ŻABKI


W Słonecznikowym Przedszkolu pracuje od 2015r. Bycie nauczycielem to marzenie z mojego dzieciństwa. Praca z dziećmi daje mi dużo radości. Każdy dzień przynosi coś nowego i fascynującego. Towarzyszenie dzieciom w odkrywaniu siebie i świata to droga pełna wyzwań, ale również ogromna satysfakcja. Wszystkie sukcesy moich wychowanków przynoszą mi wiele wzruszeń i radości.
W pracy z dziećmi duży nacisk kładę na samodzielność, ale również istotna jest dla mnie atmosfera w grupie, dlatego staram sie dawać dzieciom dużo ciepła i życzliwości. 

Justyna Ossowska-Pestka

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA
PANDY

Moja przygoda w Kaszubskich Słonecznikach zaczęła się 3 lata temu. Prywatne mama dwójki dzieci, to dzięki nim pokochałam pracę z dziećmi. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość, wspieram ich i podążam za ich potrzebami. Jako mama ułatwia mi to pracę, ponieważ przeszłam różne etapy rozwoju dziecka. Dzieci otrzymuję wielką dawkę miłości i poczucie bezpieczeństwa.







Oksana Roiko

OSOBA WSPOMAGAJĄCA
PANDY

Praca z dziećmi w przedszkolu jest dla mnie źródłem ogromnej inspiracji, satysfakcji i radości. Dzieci są szczere i bezpośrednie, przyjemnie jest być częścią ich życia. Sprawia to, że każdego dnia jestem zmotywowana, by dawać z siebie jak najwięcej.

Gabriela Bernatek

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA
ŻABKI

Swoją przygodę w pracy z dziećmi w Słonecznikowym Przedszkolu w Ustce rozpoczęłam w 2014r. jako opiekunka dziecięca w żłobku. W 2021 r. ukończyłam kurs na asystenta nauczyciela przedszkola.

Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i daje poczucie satysfakcji. Każdego dnia zaczynam dzień z uśmiechem, aby pozytywną energią obdarzać innych. Widząc uśmiech na twarzach dzieci mam poczucie, że jestem odpowiednią osobą na właściwym miejscu.
Istotna w pracy dla mnie jest również atmosfera panująca w grupie, dlatego staram się, dawać dzieciom ciepło oraz życzliwość.

Agata Perło

OSOBA WSPOMAGAJĄCA
ŻABKI


Moja praca w Słonecznikowym Przedszkolu rozpoczęła się w 2022r. W pracy z dziećmi czuję się spełniona i szczęśliwa.
Moja uważność i wrażliwość na potrzeby dzieci pomaga mi w nawiązywaniu z nimi wyjątkowych relacji. Jestem zawsze pozytywnie nastawiona i z chęcią stawiam czoła pojawiającym się wyzwaniom.

Paulina Wysocka

WYCHOWAWCZYNI
ŻABKI

Agnieszka Wardecka

LOGOPEDKA

Grzegorz Malinowski

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Marta Mordal

PSYCHOLOŻKA

Joanna Żuraw

SPECJALISTKA DS. PROMOCJI

Ukończyłam Wzornictwo Przemysłowe i menadżerskie studia
podyplomowe z Zarządzania Instytucjami Kultury. Od lat zajmuję się
promocją i organizacją wydarzeń kulturalnych. Byłam lokalną animatorką
kultury. Interesuję się komunikacją oraz sztuką wizualną. Uwielbiam
tworzyć nowe produkty i usługi, w oparciu o głębokie zrozumienie
problemów i potrzeb dzieci. Jestem szaloną optymistką, która kocha…
kapelusze. Staram się być zawsze otwarta na ludzi, kreatywna i
uśmiechnięta. W 2021 roku dołączyłam do zespołu Fundacji Kaszubskie
Słoneczniki jako specjalista do spraw promocji i fundriasingu.