z 10-lecia Słonecznikowego Przedszkola w Ustce


Ostatnia sobota zapisała się w historii Słonecznikowego Przedszkola w Ustce jako wyjątkowe wydarzenie. Świętowaliśmy 10-tą rocznicę powstania placówki. W 2013 r. przestrzeń dawnej szkoły zawodowej została przystosowana do potrzeb i wymogów przedszkola. Przeprowadzone w ciągu ostatnich lat modernizacje uczyniły ją miejscem idealnym do dziecięcego doświadczania świata, indywidualnego rozwoju i uczenia się oraz do twórczej zabawy i nawiązywania przyjaźni. 

Obecnie do przedszkola uczęszcza 96 dzieci w podziale na 5 grup, w tym 2 zerówki. Placówka zatrudnia 9 nauczycieli, 3 asystentki i 3 pomoce nauczyciela oraz 5 specjalistów w tym logopedę, pedagoga, pedagoga specjalnego, psychologa i terapeutę integracji sensorycznej. Przedszkole posiada własną kuchnię, w której codziennie przygotowywane są odpowiednio zbilansowane posiłki. Dodatkowo dysponujemy salą gimnastyczną, salą terapeutyczną i integracji sensorycznej. Wolny czas na świeżym powietrzu nasze dzieci mogą spędzać w ogrodzie dydaktycznym i na placu zabaw.

Słonecznikowe Przedszkole w Ustce współpracuje z wieloma instytucjami, m.in.: Gminą Ustka, Miastem Ustka, Biblioteką Miejską, Domem Kultury, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Klubem Seniora, Klubem Sportowym MKS Jantar, Tu sztuką, Teatrem Obieżyświat, Stowarzyszeniem Coolturka ze Słupska, Teatrem Lalki „Tęcza” oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. 

Sobotnią uroczystość uświetniły występy dzieci, a niespodzianką wydarzenia był pokaz szczudlarski Teatru Obieżyświat. W tym dniu uroczyście otwarto też salę integracji sensorycznej. Wstęgę wspólnie przecięły: Wójt Gminy Ustka Pani Anna Sobczuk-Jodłowska, Prezeska Fundacji Kaszubskie Słoneczniki Pani Monika Zalewska oraz Dyrektorka Słonecznikowego Przedszkola w Ustce Pani Joanna Giebułtowska. Uczestnicy 10-lecia wzięli udział w warsztatach rodzinnych prowadzonych przez nasze nauczycielki i przedszkolaki: Ogród w słoiku, Żywe obrazy, Kreatywna matematyka, Angielski z native speakerem, Karaoke oraz Kreatywne działania plastyczne. Wyborny catering oraz przepyszny tort przygotowały Panie z naszej kuchni, za co serdecznie dziękujemy.

Za organizację wydarzenia Zarząd oraz Dyrekcja przedszkola dziękują wszystkim pracownikom. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, profesjonalizmowi i wielkiemu sercu było to dla Nas wszystkich niezapomniane przeżycie.  

Dziękujemy gościom, którzy świętowali z nami w tym ważnym dla nas dniu. Już dziś zapraszamy na kolejne rocznice naszej działalności.

W szczególności dziękujemy wszystkim przyjaciołom naszego przedszkola za owocną współpracę oraz serce włożone w tworzenie tego miejsca. Wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wielokrotnie nas wspierali dziękujemy za pomoc i sprawianie naszym dzieciom wiele radości.

Na koniec dziękujemy Fundacji Kaszubskie Słoneczniki, która 10 lat temu odważyła się założyć Słonecznikowe Przedszkole w Ustce.